Nabór (5 Edycja) Szkoły Tolerancji

 


Zapraszamy do udziału w nowej (już 5) edycji programu Szkoła Tolerancji

W tym roku kontynuujemy formułę i zachęcamy Was do realizacji projektu edukacyjnego już od pierwszych dni września.

W zeszłym roku 2017 (wiosną i latem) wraz z Liderami i Liderkami Szkoły Tolerancji i Danutą Kuroń z Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia opracowaliśmy dla was Narzędziownik Patrioty_ki XXI w., bo uważamy, że patriotyzm to jeden z najważniejszych tematów obecnych we współczesnej debacie publicznej. To jak będziemy o nim rozmawiać z uczniami jest dziś kluczowe dla walki ksenofobią i stereotypami. W tym roku (maj 2018) w podobnym gronie, ale innym miejscu, bo w siedzicie Fundacji dla Porozumienia Europejskiego "Krzyżowa", znów podjęliśmy temat patriotyzmu XXI w. Tym razem pracowaliśmy wokół postaci Ireny Sendlerowej, której Rząd RP ogłosił Rok 2018. Pracowaliśmy nad dodatkowymi materiałami, które wzbogacą narzędziownik...

... bo to właśnie Narzędziownik Patrioty_ki XXI w. poprowadzi was krok po kroku i pomoże w realizacji projektu uczniowskiego poświęconego wartościom i cechom jakimi powinni kierować się współcześni patrioci i patriotki.

Nadal przewodnikiem po publikacji będzie Jacek Kuroń społecznik, działacz, polityk, którego myśl społeczna mogłaby być ważnym głosem w dyskusji o współczesnym patriotyzmie. Ideą jest jednak zachęcenie młodzieży do szukania współczesnych patriotów w waszych miejscowościach i środowiskach. Jednak tegoroczną wersję wzbogacimy materiałami o Irenie Sendlerowej, jeśli planowaliście działania w szkole wokół jej osoby, nasze materiały na pewno się przydadzą. 

We wrześniu proponujemy wam udział w bezpłatnym webinarium, które pokaże jak korzystać z Narzędziownika i pracować z uczniami we wrześniu i październiku, by przygotować się do listopadowego finału – Dnia Patrioty_ki XXI w.

Zależy nam by finał odbył się jednego dnia we wszystkich szkołach – w piątek 16 listopada 2018 r. podczas Dnia Tolerancji. Chcemy pokazać, że jesteśmy w stanie zmobilizować się i działać solidarnie budując alternatywę dla patriotyzmu krwi i ziemi. Alternatywę której hasłami są wolność, odpowiedzialność społeczna, równość, dialog i zaangażowanie społeczne.

Zapisując się do programu otrzymacie:

  • Publikację Narzędziownik Patrioty_ki XXI w. ( wersję rozszerzoną lub aneks do 1 wydania) w wersji papierowej i on-line
  • Publikacje i materiały metodyczne CEO i Konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej
  • Możliwość udziału w dwóch webinariach – początkowym i podsumowującym
  • Możliwość współtworzenia ogólnopolskiej sieci nauczycieli i nauczycielek realizujących Dzień Patrioty_ki XXI w.
  • Publikację swoich działań na stronie internetowej CEO i blogu programu
  • Certyfikat udziału w programie.

Aby zgłosić się do programu należy kliknąc ponieżej i wypełnić :

formularz zgłoszeniowy

Zgłoszenia do 9 września 2018