Nazwa grupy: Uśmiech. Radość

Opiekunka projektu: Katarzyna Pękosz

Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy

Opis działań w projekcie

Realizacja uczniowskiej kampanii społecznej  przeciwko mowie nienawiści (online i offline) w ramach gminnych obchodów obecności Polski w Unii Europejskiej. Grupa przygotowała przedstawienie „Tak wiele zależy od Ciebie. Nie bądź obojętny”. W trackie przedstawienia uczniowie rozdawali ulotki widzom, dotyczące najważniejszych sposobów dyskryminacji oraz wywiady z cudzoziemcami i osobą niepełnosprawną. 11 czerwca 2015 roku również zaprezentowali tę część kampanii przed publicznością przybyłą na Finał Konkursu Matematycznego „Kangur”.

W czerwcu odbyło się podsumowanie projektu w ramach prezentacji szkolnych projektów edukacyjnych w szkole. Zaprezentowali nagranie przedstawienia, rozdawali gazetki oraz wyświetlili prezentację multimedialna podsumowującą działania w projekcie.

Lista uczestników w projekcie:

1.       Martyna Koteras

2.       Oliwia Marciniak