Dnia 24 kwietnia 2019 roku w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczych im. Zofii Sękowskiej odbyły się warsztaty profilaktyczne w ramach ogólnopolskiej Akcji„Szkoła wolna od nienawiści”.

Celem akcji jest włączenie społeczności szkolnej w działania przeciw mowie nienawiści, zwiększenie świadomości problemu w szkole oraz manifestacja swojego sprzeciwu wobec nienawiści i hejtowaniu!

W ramach Dnia Przeciw Nienawiści uczniowie klasy VII -VIII szkoły podstawowej, II – III Przysposabiającej do Pracy, I -III Branżowej Szkoły Zawodowej I stopnia wzięli udział w warsztatach profilaktycznych, w trakcie których uczniowie wykazali się nie tylko ogromna wiedzą w tym zakresie, ale również wykazali duże zainteresowanie tematem mowy nienawiści, hejtu.