W dniu 17 maja 2019 odbył się w naszej szkole "Dzień bez nienawiści". Akcja składała się z dwóch cześci:

- W pierwszej przedstawiono przygotowaną przez koordynatorów prezentację multimedialną na temat hejtu i mowy nienawisci. Wykorzystane zostały materiały udostępnione przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Część zajęć miała charakter panelu dyskusyjnego.

- W drugiej części wszyscy uczniowie szkoły wspólnie z nauczycielami wykonywali prace plastyczne/ kolaże zachęcające do walki z hejtem i nienawiścią i promujące właściwe postawy społeczne.

Prace zostaną umieszczone na szolnych korytarzach w celu przypominania o tym, że każdy z nas może zrobić coś, by nasza szkoła była miejscem wolnym od nienawiści.

Koordynatorami akcji były:

Aneta Krzyżak