Zaplanuj cykl zajęć poświęconych równości płci w szkole. Skorzystaj z naszych materiałów - testu na równość, podręcznika z dobrymi praktykami, scenariuszy z przykładami z popkultury i filmów o niezwykłych dziewczynach.

Sprawdź w jakim stopniu szkoła, w której uczysz, środowisko uczniowskie, a także twoje nawyki i styl edukacyjny wspierają wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów i uczennic.

Dowiedz się jak wprowadzać wysokie standardy równości płci w szkole i zobacz jak z powodzeniem robią to inni. Przeczytaj podręcznik z dobrymi praktykami.

Scenariusz proponujący krytyczny odbiór wizerunków kobiet kreowanych przez media, z wykorzystaniem pięciu pytań do analizy medialnej. Na warsztat bierzemy "Projekt Lady".

Scenariusz podejmujący tematykę umowności ról i stereotypów płciowych poprzez analizę powieści science fiction "Lewa ręka ciemności" Ursuli K. Le Guin.