Amerykańskie webinarium on-line: "Przywództwo, wiedza, zarządzanie i obywatelstwo"

Jak ma się hydroponika, ule i ferma kurcząt do uczenia tolerancji?

Obejrzyjcie webinarium poświęcone wyjątkowemu sposobowi zarządzania w publicznym zespole szkół MRH, w wielokulturowej dzielnicy amerykańskiego St. Louis.

Zespół Szkół Maplewood Richmond Heights (MRH) tworzy społeczność uczniów, rodziców i nauczycieli z różnorodnych środowisk, również mierzących się ze znacznymi ekonomicznymi i społecznymi problemami.

Czego możemy sie nauczyć od amerykanów?

​​Roxanna Mechem, superintendentka Zespołu Szkół MHR opowiada:

Jak tworzyć spójną i mądrą koncepcję szkoły?
Jak łączyć treści nauczania z praktyką życiową uczniów?
Jak włączać członków społeczności w działania szkolne?
Jak wizja szkoły wpływa na osiągnięcia uczniów?

MRH to szkoła w St. Louis – mieście kontrastów.
W Zespole Szkół MHR ponad 50% uczniów otrzymuje darmowe lub dotowane posiłki, okolica jest wieloetniczna i wielokulturowa. Widać tu wszystkie odcienie Ameryki.
Zespół Szkół MHR przyjął filozofię pracy mającą zapewnić wszystkim uczniom równe szanse w osiąganiu edukacyjnej doskonałości.
Poznajcie szkołę opartą na 4 filarach – przywództwie, wiedzy, zarządzaniu i obywatelstwie.
Gdzie dzieci w klasach 1-3 traktują szkołę jak artystyczne studio, 4-6 jak muzeum, gimnazjaliści – jak ekscytującą ekspedycję, a dla licealistów szkoła to praktyka zawodowa.

Język webinarium - angielski.

​​Prowadzenie: Roxanna Mechem

Webinarium powstało w ramach programu "Liderzy i liderki tolerancji" dzięki wsparciu Ambasady USA w Polsce.