Biały ptak – premiera książki

 

Już 16 września ukaże się Biały ptak. Komiks R. J. Palacio opowiada o niezwykłej przyjaźni niepełnosprawnego chłopca i żydowskiej dziewczynki w czasach II wojny światowej. Niecodzienna historia bohaterów przypomina, że dobro trzeba czynić zawsze – nawet w czasach, kiedy można za to zapłacić najwyższą cenę. CEO jest partnerem publikacji.

R. J. Palacio zyskała międzynarodową sławę bestsellerem Cudowny chłopak. W zorganizowaną przez nią akcję społeczną Wybierz Dobro (Choose Kind) włączyły się tysiące szkół, również szkoły polskie. W Białym ptaku autorka sięga do historii II wojny światowej, aby pokazać, że wartości, dzięki którym uratowano życie dziesiątkom tysięcy ludzi, są ważne także dzisiaj.

Centrum Edukacji Obywatelskiej jest partnerem publikacji ze względu na prezentowane w niej wartości etyczne i potencjał dydaktyczny. Książka rekomendujemy dla młodzieży powyżej 12. roku życia.