Dzień Różnorodności - wirtualne świętowanie!

 

Zdjęcia, klasowe kolaże, mapy dobrych miejsc w szkole – za pomocą różnorodnych aktywności świętowaliśmy Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej. W wirtualnych obchodach wzięło udział kilkadziesiąt osób. Grupy uczniowskie wykonały specjalne zadania, a na Facebooku powstała galeria ukazująca różne sposoby rozumienia wspólnoty i różnorodności.

W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa wszystkie działania odbyły się w internecie. Klasy pod kierunkiem nauczycieli i nauczycielek, którzy uczestniczą w tegorocznym kursie Szkoły Tolerancji, wykonały zaproponowane przez nas zadania. Powstały nietypowe kolaże zdjęć uczniów i uczennic, narysowane wspólnie obrazki oraz wizualizacje burz mózgów. Efekty prac można zobaczyć na poniższym padlecie.

Zrobione przy pomocy aplikacji Padlet

 

Do świętowania zaprosiliśmy również użytkowników i użytkowniczki Facebooka. W specjalnym wydarzeniu publikowali zdjęcia domowych przedmiotów, które kojarzą im się ze wspólnotą lub różnorodnością. Powstała galeria ukazuje, na jak wiele sposobów można rozumieć te pojęcia i jak bardzo są obecne w naszym najbliższym otoczeniu. Wydarzenie trwa do 4 czerwca. Zapraszamy do publikowania swoich propozycji: https://www.facebook.com/events/1375790952612281/

____________________________________________

Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej na rzecz Dialogu i Rozwoju został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2002 roku w oparciu o Powszechną Deklarację o Różnorodności Kulturowej. UNESCO proponuje obchodzenie Dnia Różnorodności za pomocą prostych aktywności: odwiedzenia wystawy, przeczytania książki lub obejrzenia filmu o innej niż własna kulturze albo spotkania z przedstawicielami różnych religii lub narodowości. Święto odbywa się 21 maja.