Edukacja włączająca jako realizacja praw człowieka w praktyce szkolnej

29 marca (poniedziałek) o 18:00 zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza wychowawczynie i wychowawców na webinarium:

„Edukacja włączająca jako realizacja praw człowieka w praktyce szkolnej.”

Będzie to kolejne webinarium w ramach programu „Wychowanie to podstawa” - szczególne, ponieważ naszym gościem będzie Evgeniya Khoroltseva z Human Rights Academy w Oslo. Evgeniya podzieli się z nami dobrymi praktykami z nurtu pedagogiki włączającej, wykorzystywanymi w norweskich szkołach oraz międzynarodowych projektach. Human Rights Academy jest partnerem Centrum Edukacji Obywatelskiej w programie „Wychowanie to podstawa”.

W spotkaniu weźmie udział:

Evgeniya Khoroltsevauzyskała tytuł magistra filozofii na Uniwersytecie z Oslo (2006). Posiada 13-letnie doświadczenie w edukacji w zakresie praw człowieka oraz komunikacji międzykulturowej i zarządzania projektami w Human Rights Academy (HRA). Jest jednym ze współzałożycieli HRA (zał. 2008). Pracowała w Norweskiej Organizacji na rzecz Uchodźców (NOAS) jako oficer informacji (2006-2008). Obecnie członek zarządu w sieci Edukacja w zakresie demokracji i praw człowieka w Europie” (DARE).

Rolę gospodyni pełnić będzie:

Elżbieta Grab - koordynatorka programów CEO Soci@LL.Otwarta szkoła oraz Równe/Różne. Wspieranie równości płci w szkołach. Edukatorka w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Od 2016 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem Interwencji Prawnej. Współtworzy Grupę Nieformalną Trzykrotność, która działa na rzecz kobiet z doświadczeniem uchodźstwa mieszkających w Warszawie.

Webinarium odbędzie się na platformie Zoom - w języku angielskim, z tłumaczeniem na język polski. Aby wziąć w nim udział, należy się zarejestrować pod linkiem: http://bit.ly/38EYoWs