Jak budować Szkołę Tolerancji? Szkoła jako muzeum i ekspedycja

Zapiszcie się na amerykańskie webinarium dla tolerancji
21.02.2017 godzina 17:30

Wszystkie ręce na pokład – budujemy szkołę tolerancji.
W podstawówce zbieramy informacje, robimy wystawy, dokumentujemy je i interpretujemy.
W szkole średniej doświadczamy świata, rozmawiamy z ekspertami i eksperymentujemy.

Jason Adams i Michael Dittrich są dyrektorami szkoły podstawowej i średniej w zespole szkół MHR w St. Louis. Pracują w bardzo zróżnicowanym kulturowo i ekonomicznie środowisku, które walczy z wieloma społecznymi problemami. Szkoła MHR była jednym z największych problemów miasta i groziło jej zamknięcie, dopóki nauczyciele nie wzięli spraw w swoje ręce.

Dziś pracują wedle swojej autorskiej metody rozwijając metafory szkoły jako muzeum i ekspedycji, dbając o rozwijanie edukacyjnych kapitałów uczniów i walkę z nierównym dostępem do edukacji.

język webinarium: angielski