Konferencja Jak rozmawiać o Sprawiedliwych

W październiku w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin odbędzie się międzynarodowa konferencja dla nauczycieli, edukatorów, osób pracujących z młodzieżą, pt.: Jak rozmawiać o Sprawiedliwych? Reprezentacje w kulturze, znaczenie w edukacji. Konferencja poświęcona jest nauczaniu o pomocy Żydom podczas II wojny światowej. Na program składają się wykłady, dyskusje i warsztaty. Sesje będą prowadzone zarówno przez badaczy Zagłady, jak i nauczycieli oraz edukatorów zajmujących się tą tematyką.
 

Nauczyciele, nauczycielki, zapraszamy Was serdecznie na konferencję edukacyjną POLIN dotyczącą nauczania o Sprawiedliwych.  W ramach konferencji wręczymy Nagrodę im. Ireny Sendlerowej, a nasi laureaci będą prowadzić warsztaty!

Informacja ze strony muzeum: 


25-27 października (czwartek - sobota)

Wśród zaproszonych specjalistów znajdą się m.in. dr Stephen D. Smith – dyrektor wykonawczy USC Shoah Foundation oraz przewodniczący UNESCO ds. edukacji o ludobójstwie; Stanlee Stahl – wiceprezes Żydowskiej Fundacji na rzecz Sprawiedliwych, dr Piotr Forecki – wykładowca w Zakładzie Kultury Politycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, dr Agnieszka Haska – naukowczyni z Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS Polskiej Akademii Nauk.

Podczas konferencji zostanie przyznana nagroda im. Ireny Sendlerowej Za naprawianie świata – przedsięwzięcie organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Stowarzyszenie Dzieci Holokaustu.

Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w dwóch wydarzeniach towarzszących:

  • 25.10.2018 – prezentacji kolekcji USC Shoah Foundation New Dimensions in Testimony -  narzędzia edukacyjnego, opartego o nowe technologie, umożliwiającego odbiorcom interakcję z wirtualną relacją Świadka, tak, jakby pomiędzy nimi toczyła się prawdziwa rozmowa.
  • 26.10.2018 – spektaklu Sąsiedzi, których już nie ma przygotowanego w ramach działań Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia z grupą dzieci i młodzieży z Białowieży.  Porusza on problem zapominania społeczności żydowskiej, która przed wojną mieszkała dom w dom z rodzinami białoruskimi i polskimi - prawosławnymi i katolickimi.

Zapraszamy do udziału w konferencji. Formularz rejestracyjny >>

Program konferencji >>

Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu ani zakwaterowania podczas konferencji.

W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem: edukacja@polin.pl

Głównym partnerem konferencji jest Ambasada USA w Polsce.

Pozostali partnerzy wydarzenia: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Społeczne Towarzystwo Oświatowe, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Żydowska Fundacja na rzecz Sprawiedliwych