Networking European Citizenship Education 2016

Konferencja NECE - Networking European Citizenship Education to wydarzenie, w które Centrum Edukacji Obywatelskiej zaangażowane jest od wielu lat. Odbywające się co roku międzynarodowe konferencje dotyczą współczesnych wyzwań edukacji obywatelskiej. Spotkania praktyków i teoretyków odbywają się zawsze w innym kraju wspólnoty. Kilka lat temu organizowaliśmy spotkanie w Polsce, w zeszłym roku ze względu na sytuację uchodźczą gościła nas Grecja, a w tym roku miejscem obrad będzie chorwacki Zagrzeb.
NECE to nie tylko referaty i dyskusje. To przede wszystkim warsztaty, stoliki tematyczne, targi projektów i okazja do wymiany doświadczeń i pomysłów, a także przestrzeń wypracowywania rekomendacji. Dzięki spotkaniom, sieciowaniu i wymianie doświadczeń jesteśmy w stanie zdobywać partnerów, przygotowywać lepsze projekty edukacyjne, szybciej rozpoznawać trendy i potencjalne zagrożenia edukacji obywatelskiej.
W tym roku konferencja odbywa się pod hasłem "Przekraczając granice. Migracje i edukacja obywatelska w Europie". CEO prezentować będzie dwa projekty edukacyjne "Rozmawiajmy o uchodźcach" i "Liderzy i liderki tolerancji" zarówno podczas targów projektów jak i sesji dyskusyjnych. Vice-prezeska CEO Alicja Pacewicz zaproszona jest także jako ekspertka do panelu na temat finansowania i utrzymywania instytucji zajmujących się edukacją obywatelską w Europie.
Tegoroczne spotkanie to już drugi zjazd poświęcony kryzysowi migracyjnemu. Tematyka jest trudna, ale też bardzo istotna. Zajmują się nią wszystkie europejskie organizacje obywatelskie, iważne więc aby mówiły jednym głosem. Sieć taka jak NECE pomaga im ustalić wspólną narrację.
Zobaczcie stronę internetową tegorocznej konferencji: http://www.bpb.de/…/netzwerke/nece/227285/nece-conference-2…
oraz bloga z aktualnościami: http://blog.nece.eu/