Wielokulturowe CEO

"Wkręceni w Warszawę", "Ślady przeszłości", "Cztery strony Warszawy" - to nasze programy wielokulturowe, gdzie supiamy sie na społęcznej i kulturowej różnorodnosci maszych miast i miasteczek.

W programie Cztery strony Waszawy" zapraszamy nauczycieli i uczniów z warszawskich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych do udziału w nowym programie CEO „Cztery strony Warszawy. Młodzi przewodnicy po wielokulturowej Warszawie”. Poznajcie wraz z nami tradycje czterech wielkich religii i podzielcie się nimi z innymi mieszkańcami stolicy.

 

 

 

W programie Ślady przeszłości – uczniowie poszukują zapomnianych zabytków, ciekawych przedmiotów codziennego użytku, fascynujących historii. Opiekuję się odkrytymi obiektami, zbierają relacje i dbają, aby nie zaginęła pamięć o miejscach i ludziach.

 

 

 

 "Wkręceni w Warszawę" to program, w którym młodzi warszawiacy i warszawianki odkrywają i pokazują innym różnorodność kulturową stolicy. Uczniowie i uczennice kręcą  krótkie filmiki, w których przedstawiają siebie i swoją wielokulturową Warszawę. W tworzeniu wideo wizytówek wspierają ich nauczyciele i nauczycielki, którym proponujemy  warsztaty oraz materiały metodyczne i scenariusze pomagające podejmować w szkole temat szeroko rozumianej różnorodności. Filmiki oraz praca nad nimi stają się  narzędziem edukacyjnym i pretekstem do rozmowy o tożsamości, inności, wielokulturowości współczesnego miasta oraz tego, jak współtworzą je kawałki naszych  indywidualnych tożsamości.

 

Ciekawi?

Odwiedźcie wielokulturowe.ceo.org.pl  

Załączone dokumenty: 
  1. 1. Obrazy wielokylturywe.jpg (21KB)