Zgłoś się do Szkoły Tolerancji!

Zapraszamy do udziału w nowej edycji programu Szkoła Tolerancji

W tym roku zmieniamy formułę i zachęcamy Was do realizacji projektu edukacyjnego już od pierwszych dni września.

Wiosną i latem wraz z Liderami i Liderkami Szkoły Tolerancji i Danutą Kuroń z Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia opracowaliśmy dla was Narzędziownik Patrioty_ki XXI w., bo uważamy, że patriotyzm to jeden z najważniejszych tematów obecnych we współczesnej debacie publicznej . To jak będziemy o nim rozmawiać z uczniami jest dziś kluczowe dla walki ksenofobią i stereotypami.

Narzędziownik Patrioty_ki XXI w. poprowadzi was krok po kroku i pomoże w realizacji projektu uczniowskiego poświęconego wartościom i cechom jakimi powinni kierować się współcześni patrioci i patriotki.

Przewodnikiem po publikacji jest Jacek Kuroń społecznik, działacz, polityk, którego myśl społeczna mogłaby być ważnym głosem w dyskusji o współczesnym patriotyzmie. Ideą jest jednak zachęcenie młodzieży do szukania współczesnych patriotów w waszych miejscowościach i środowiskach.

We wrześniu proponujemy wam udział w bezpłatnym webinarium, które pokaże jak korzystać z Narzędziownika i pracować z uczniami we wrześniu i październiku, by przygotować się do listopadowego finału – Dnia Patrioty_ki XXI w.

Zależy nam by finał odbył się jednego dnia we wszystkich szkołach – w czwartek 16 listopada podczas Dnia Tolerancji. Chcemy pokazać, że jesteśmy w stanie zmobilizować się i działać solidarnie budując alternatywę dla patriotyzmu krwi i ziemi. Alternatywę której hasłami są wolność, odpowiedzialność społeczna, równość, dialog i zaangażowanie społeczne.

Zapisując się do programu otrzymacie:

• Publikację Narzędziownik Patrioty_ki XXI w. w wersji papierowej i on-line
  • Publikacje i materiały metodyczne CEO i Konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej
  • Możliwość udziału w dwóch webinariach – początkowym i podsumowującym
  • Wsparcie lokalne naszych liderów i liderek, którzy organizują Dzień Patrioty_ki XXI. w swoich szkołach w różnych regionach kraju
  • Możliwość współtworzenia ogólnopolskiej sieci nauczycieli i nauczycielek realizujących Dzień Patrioty_ki XXI w.
  • Publikację swoich działań na stronie internetowej CEO i blogu programu
  • Certyfikat udziału w programie.

Aby zgłosić się do programu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy:

Zgłoszenia do 3 września 2017

Wyniki naboru 6 września 2017