Nazwa grupy:  Prusaki

Hasło kampanii:   Baśnie 1001 Twarzy!

Opiekunka projektu:  Renata Sidoruk- Sołoducha

ZS nr 77 XXXV LO im. B. Prusa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie

Opis działań w projekcie

Pod hasłem "Baśnie 1001 Twarzy" uczniowie i uczennice zorganizowali Tydzień Kultury Muzułmańskiej, w ramach którego odbyły się: spotkania z ekspertami: Aleksandra Szymczyk „Słowem o Iranie”, Agnieszka Kaim „Turcja czyli pasaże między Wschodem a Zachodem”; wykłady: Agata Nalborczyk „Wizerunek kobiety w Islamie”, Małgorzata Litwinowicz „Na Wschód czyli do domu” Albert Kwiatkowski „O Faruq, poetce irańskiej”; warsztaty w klasach: Kalina Czwarnóg oraz Ali Siargedien, Fundacja Ocalenie w ramach Warszawskich Warsztatów Wielokulturowych; kiermasz ciast, loteria; pokaz filmu: ”Życie jest muzyką”, wystawa zdjęć „Iran jakiego nie znacie”.
W ramach kampanii "Baśnie 1001 Twarzy" uczniowie klasy 2 A LO przeprowadzili sprzedaż ciast we wtorek 14 kwietnia 2015 w szkole. Zebrane pieniądze zostały przekazane dzieciom w Palestynie i na Bliskim Wschodzie, by zapewnić im pomoc humanitarną i opiekę medyczną. (za pośrednictwem organizacji PCRF).

PCRF jest organizacją non-profit założoną w 1991 po to by zapewnić i dostarczyć pomoc medyczną i humanitarną dzieciom w Palestynie i na Bliskim Wschodzie. Zapewnia ratującą życie pomoc tysiącom dzieci rocznie bez względu na religię, płeć czy narodowość.

Głównym celem PCRF jest zapewnienie każdemu potrzebującemu dziecku specjalistycznej pomocy chirurgicznej niedostępnej dla nich lokalnie. Organizują, finansują i przeprowadzają w oparciu na wolontariat międzynarodowe misje ratunkowo-medyczne dla dzieci, które nie mogą być odpowiednio hospitalizowane na Bliskim Wschodzie. PCRF regularnie wysyła chore i ranne dzieci arabskie do północnej i południowej Ameryki, na Bliski Wschód i do Europy po darmową opiekę zdrowotną nieosiągalną w miejscu ich zamieszkania.

Od 1991 ponad 1,000 dzieci zostało przetransportowane i wyleczone a ponad 10,000 otrzymało skomplikowane, ratujące życie operacje w zorganizowanych centrach medycznych. PCRF otrzymał 4-gwiazdkową ocenę przydzieloną przez Charity Navigator za zarządzanie finansowe i równocześnie pomoc dostarczoną największej ilości dzieci na Bliskim Wschodzie.

Cytaty: „Bardzo pozytywne komentarze ze strony nauczycieli będących uczestnikami Tygodnia Kultury Muzułmańskiej”,  „Profesjonalnie przygotowane zajęcia, atrakcyjna wystawa, ciekawe tematy wykładów, warsztatów, interesujący goście.”

Grafika przedstawiajaca kampanię

Relacja z działań