Okazuje się, że coraz bardziej oddalamy się od siebie nawzajem. Przestajemy rozmawiać, interesować się innymi, coraz trudniej nam się porozumieć. Zatem ciągle jest wiele do zrobienia. Stale trzeba zapobiegać wykluczaniu i zamykaniu się na innych.

Nasza szkoła Katowickie Centrum Edukacji Zawodowej im. Powstańców Śląskich wyszła naprzeciw takim wyzwaniom. 2 kwietnia zorganizowaliśmy ogólnoszkolną akcję „KCEZ PRZECIW NIENAWIŚCI”. Aby przybliżyć zagadnienie mowy nienawiści, uczniowie klasy 2AT prowadzili działania informacyjne. Oswajali trudny temat. Przygotowali gazetkę tematyczną i rozdawali ulotki. Finalnym efektem akcji było powstanie wielkiego plakatu, w którego tworzenie zaangażowała się duża część szkoły. Każdy, kto chciał zamanifestować swój sprzeciw wobec nienawiści i hejtowaniu, mógł odbić swoją dłoń na plakacie. Powstał naprawdę imponujący afisz, pokazujący szkole i światu, że KCEZ jest miejscem wolnym od nienawiści.