Przyszłość pamięci w Polsce i Niemczech – wirtualne sympozjum

Już 30 września odbędzie się cyfrowe sympozjum „Przyszłość pamięci w Polsce i Niemczech” („The Future of Memory in Poland and Germany”). W jego trakcie uczestnicy poznają projekty dofinansowane w ramach programu digital // memory oraz dowiedzą się, jak w czasie pandemii działa muzeum POLIN. Wydarzenie jest bezpłatne.

Ważnym elementem spotkania będzie dyskusja o edukacji historycznej i obywatelskiej on-line. Przykład muzeum POLIN pokaże, jak stacjonarne, oparte na doświadczeniu poprzez kontakt z wystawą instytucje dostosowują się do warunków pandemii. W wydarzeniu zaprezentujemy również projekt Re:Memory – multimedialne historie lokalne, który otrzymał dofinansowanie z programu digital // memory.

Program:
11:00 – Powitanie.
11:10 – Prezentacja filmu o projektach dofinansowanych w digital // memory oraz dyskusja.
12:00 – POLIN – prezentacja i dyskusja: Muzea w czasie pandemii. Wyzwania, zagrożenia, szanse.
13:00 – Zakończenie.

Aby wziąć udział w sympozjum należy zarejestrować się TUTAJ. Wszyskie wystąpienia oraz dyskusje odbędą w języku angielskim.

Wydarzenie organizują fundacja EVZ oraz iRightsLab. Poprowadzi je Sylwia Żółkiewska – ekspertka w zakresie wykorzystywania narzędzi cyfrowych w kulturze.