Re:Memory: Edukacyjne inspiracje - spotkania otwarte

 

Zapraszamy na otwarte spotkania dla nauczycieli i nauczycielek, dotyczące zagadnień związanych z programem Re:Memory. Przygotowaliśmy warsztaty on-line o wykorzystaniu kart mechanizmów psychospołecznych na lekcjach oraz webinar na temat współczesnych form reportażu. Na oba wydarzenia obowiązuje rejestracja.

Webinar: Współczesne formy reportażu
W programie Re:Memory grupy projektowe przygotowywały reportaże multimedialne. Podczas webinaru pokażemy efekty ich pracy i opowiemy, jak wyglądała praca projektowa w warunkach pandemii. Następnie dziennikarka "Gazety Wyborczej" Joanna Dzikowska pokaże interesujące, cyfrowe formy współczesnych reportaży, które mogą stanowić inspirację do pracy projektowej z uczniami i uczennicami.

Termin: 24.11.2020, godz: 18:00
Czas trwania: 75 min.
Platforma: ClickMeeting
Rejestracja: LINK

Warsztaty on-line: Karty do analizy mechanizmów psychospołecznych. Wykorzystanie na lekcjach
Hanna Zielińska i Małgorzata Leszko, autorki kart edukacyjnych, podczas aktywnych warsztatów pokażą, jak praktycznie wykorzystać je w edukacji  stacjonarnej i zdalnej. Do uczestnictwa w spotkaniu konieczne jest posiadanie kamery internetowej i mikrofonu. Karty znajdują się tutaj.

Termin: 3.12.2020, godz. 18:00
Czas trwania: 120 min.
Platforma: Zoom
Rejestracja: BRAK MIEJSC.