Żydowskie Szczekociny: multimedialny reportaż

Zachęcamy do zapoznania się z fascynującym reportażem multimedialnym Mirosława Skrzypczyka na temat losów społeczności żydowskiej w Szczekocinach, a także współczesnej rekonstrukcji pamięci o niej. Materiał ten stanowi wzór dla uczestników i uczestniczek programu „Re:Memory”, którzy będą tworzyć swoje własne opowieści o frapujących, najczęściej trudnych problemach ich miejscowości z lat 1918–1948. Efekty ich pracy poznamy jesienią.

Autor jest nauczycielem języka polskiego, laureatem Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” i wieloletnim współpracownikiem CEO m. in. jako Lider Tolerancji.

Reportaż dostępny jest pod tym linkiem

 

Fotografia użyta jako ikona wpisu: Rodzina Cukermanów. Zdjęcie ze zbiorów Organizacji Żydów Szczekocińskich.